Wydarzenia

22.10.2008 Piękno tkwi w szczegółach - WYSTAWA

PDFDrukujEmail

Czy książka to dzieło sztuki?

Z pewnością TAK !!!

Można się było o tym przekonać oglądając wystawę biblioteczną dotyczącą sztuki książki i pisma.

Na wystawie zaprezentowano stare książki pisane pismem gotyckim, pięknie zdobione oprawy, oraz książki miniaturowe. Poza tym można było dowiedzieć się więcej o historii dawnych form pisma: węzełkowego i klinowego. Niektóre z pozycji to prawdziwe unikaty. Książki pochodzą z prywatnego księgozbioru Pana Jakuba Wełnowskiego - bibliotekarza szkoły.

 

 


12.06.2008 BOOKCROSSING - uwolnij książkę

PDFDrukujEmail

12 czerwiec to dzień w którym uwalniamy książki, czyli przekazujemy je innym osobom zupełnie za darmo. Możemy robić to bezpośrednio, lub zostawiając książki w wyznaczonych miejscach, przykładowo w naszej bibliotece szkolnej na odpowiednio oznaczonej półce. Dzięki tej akcji promujemy czytelnictwo i sprawiamy że nie leżą bezużytecznie na półkach w naszych domach.

22.02.2008 Wolne i Otwarte Oprogramowanie LINUX dla szkół - edycja I

PDFDrukujEmail

W szkolnej auli odbyła się blisko dwugodzinna prelekcja dotycząca projektu Wolnego i Otwartego Oprogramowania w szkole.  Zaraz po wykładzie, w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty informatyczne . Każdy mógł przekonać się, że Linux to narzędzie, z którego wygodnie i intuicyjnie się korzysta. Można było również zagrać w linuxowe gry. Niektórym aż trudno było oderwać się od komputera. Były też mini konkursy z wiedzy o Linuxie oraz nagrody. Uczniowie otrzymali gadżety (piórniki i saszetki na klucze od firmy ORACLE), szczęśliwcy natomiast mogli otrzymać swojego Linuxa Ubuntu - pełną, dobrze spolszczoną i darmową wersję systemu operacyjnego.

31.01.2008 Spotkanie poetyckie ze Sławomirem Matuszem

PDFDrukujEmail

W ramach realizacji projektu szkolnego „Spotkania z ciekawymi ludźmi” oraz realizacji programu zajęć pozalekcyjnych „Korespondencja Sztuk” nauczyciele Wieloprofilowego Zespołu Szkół: mgr Marzena Królczyk i mgr Jakub Wełnowski zorganizowali spotkanie ze znanym, sosnowieckim poetą- Sławomirem Matuszem.

21.11.2007 Moje ciekawe miejsca - WYSTAWA FOTOGRAFII

PDFDrukujEmail

Warto wyjeżdżać, zwiedzać i fotografować, a jeszcze lepiej jeśli ktoś te fotografie może potem zobaczyć. Z taką myślą zorganizowano w bibliotece szkolnej wystawę fotograficzną, której zadaniem było zachęcenie do podróżowania i do fotografowania. Wśród zdjęć jakie znalazły się na wystawie były też takie, których autorami byli nauczyciele naszej szkoły. Oprócz zdjęć, można było zapoznać się z księgozbiorem biblioteki pod kątem książek przyrodniczych, podróżniczych i przygodowych, a jest ich w naszej bibliotece całkiem sporo.

Kto na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
O Tarnowskich Górach
Reklama
Reklama
Czego brakuje na stronie?