Wydarzenia

24.03.2010 LINUX dla szkół - edycja III - warsztaty informatyczne w bibliotece

PDFDrukujEmail

Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy Wolnego i Otwartego Oprogramowania, którzy w ciekawy i przystępny sposób przedstawili ideę oraz korzyści korzystania z otwartego oprogramowania. 24 marca ponad 120 osób wysłuchało prawie dwugodzinnego wykładu, który poprowadził Wojciech Marcinkowski, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Tarnowskich Górach. Wszyscy zainteresowani tematyką i chcący zgłębić tajniki Linuxa mogli sie sprawdzić podczas warsztatów informatycznych w bibliotece szkolnej. Spotkanie zorganizował Pan mgr Jakub Wełnowski. Przypominamy, że w bibliotece szkolnej można wypożyczyć płyty z różnymi dystrybucjami Linuxa oraz filmy instruktażowe i książki.

 

 

 

7.04.2009 Warsztaty informatyczne w bibliotece LINUX DLA SZKÓŁ

PDFDrukujEmail

To już drugie spotkanie z wolontariuszami Fundacji Wolnego i Otwartego

Oprogramowania w Szkole (WIOO w Szkole) jakie zorganizował pan mgr Jakub Wełnowski. Dwaj młodzi, sympatyczni wolontariusze: Michał Wielgus i Leszek Godlewski, którzy na co dzień są uczniami II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach, 7 kwietnia poprowadzili ponad sześciogodzinne spotkanie dla uczniów klas technikum informatycznego i elektronicznego z zakresu administrowania i obsługi systemu Linux.

13.10.2008 Śląsk - mój dom WYSTAWA

PDFDrukujEmail

Kolejny raz w naszej szkole organizowany był konkurs fotograficzny. Ma on już rangę konkursu powiatowego. Bierze w nim co roku coraz więcej uczniów i cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Organizatorami konkursu są nauczyciele naszej szkoły i jednocześnie członkowie SZKOLNEGO STOWARZYSZENIA WYŻSZEJ UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ "AGO": pani dyrektor mgr Alicja Juziuk, pani mgr Marzena Królczyk, pani mgr Barbara Minkus i pan mgr Jakub Wełnowski.

17.03.2008 I Miedzy szkolny konkurs fotograficzny - WYSTAWA

PDFDrukujEmail

I Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny odbył się dnia 17 marca 2008 roku w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach. Patronat nad uroczystością objęło Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Szkolne Stowarzyszenie Wyższej Użyteczności Publicznej „AGO”. Mecenasami artystycznymi, a jednocześnie członkami jury byli znani fotograficy: p. Brygida Melcer, p. Rita Dubas, p. Maria Kwiecińska oraz p. Witold Zaręba.

W konkursie wzięło udział 20 osób z 12 szkół z całego powiatu tarnogórskiego. Nagrodzeni uczniowie otrzymali bony pieniężne na zakup sprzętu fotograficznego. Ponadto zakład fotograficzny „FOTO MELCER” ufundował dodatkowe nagrody – kupony umożliwiające wywołanie zdjęć. Uczniowie wyróżnieni otrzymali statywy fotograficzne. Fotografie można było oglądać w bibliotece szkolnej do końca kwietnia.

15.11.2008 Śląskie Targi Książki w Katowicach

PDFDrukujEmail

Mając na uwadze promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie zainteresowań uczniów, zorganizowano wyjazd na Śląskie Targi Książki, które odbyły się w Katowicach dnia 15.11.2008 roku. Targi Książki to okazja spotkania się z autorami książek m.in. z panią Jolantą Kutyło, a także poznania technik liternictwa i zdobnictwa książek. Oprócz tego można było zobaczyć jak tworzy się książki dla niewidomych dzieci i jak produkuje się papier czerpany. Uczniowie mieli okazję kupić kilka książek w atrakcyjnej cenie.

Kto na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 
O Tarnowskich Górach
Reklama
Reklama
Czego brakuje na stronie?