PDFDrukujEmail

Drodzy Rodzice.

W tym dziale polecamy Państwu książki jakie możecie wypożyczyć w bibliotece Wieloprofilowego Zespołu Szkół.

 

Komputery zmieniły nie tylko naszą pracę, ale i życie uczuciowe. Flirtowanie na czatach i cyberzdrady, zakochiwanie się i odkochiwanie a nawet seks w Internecie powoli stają się ważnym elementem współczesnego stylu życia. Każdy ma jakieś stereotypowe wyobrażenia na ten temat, ale tak naprawdę to niewiele o tych nowych związkach wiemy. Czym różni się romans w sieci od romansu prawdziwego? Czy cyberseks jest zdradą partnera? Czy romanse w sieci są zagrożeniem dla instytucji małżeństwa?


"Zagrożenia w internecie. Chroń swoje dziecko" to doskonały poradnik dla wszystkich rodziców, którzy chcą lepiej poznać problemy związane z korzystaniem z internetu oraz techniki ochrony swoich dzieci przed niebezpieczeństwami. Czytając tę książkę, dowiesz się, co grozi Twoim pociechom w trakcie korzystania z internetu oraz nauczysz się, jak przekazać im tę wiedzę i uwrażliwić je na zagrożenia. Poznasz sposoby monitorowania pracy swych dzieci w sieci, a także zaczniesz używać skutecznych narzędzi do zapewniania im bezpieczeństwa.


 

 


Psychologia dla nauczycieli jest powszechnie uważana za najlepszy podręcznik psychologii, pedagogiki oraz kierunków nauczycielskich, ale także jest powszechnie czytana przez nauczycieli, rodziców i osoby zainteresowane problematyką wychowawczą.

 

 

 


 

Rzeczowy i rzetelny poradnik dla rodziców, przedstawia aktualne realia związane z alkoholem i narkotykami oraz uczy identyfikować oznaki świadczące o obecności narkotyków w życiu dziecka. W książce: cztery kolejne fazy konsumpcji, typowe dla każdej z nich narkotyki wraz z następstwami ich użycia główne kategorie, wygląd poszczególnych narkotyków, nazwy potoczne, oznaki użycia powody, dla których dzieci sięgają po narkotyki.

 

 


 

Opierając się na bogatych doświadczeniach z własnej praktyki psychoterapeutycznej, autorka książki pisze o przeżywających różnego typu załamania życiowe dorastających dziewczynach. Przedstawione w książce strategie pomogą wskrzesić utracone poczucie tożsamości.

 

 

 


 


Książka w sposób niezwykle przystępny i praktyczny ukazuje metody radzenia sobie z codziennymi sytuacjami wychowawczymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta książka przedstawia problemy badawcze dotyczące spraw rodziny i czynników ludzkiego rozwoju. W książce podjęto próbę przedstawienia szans rozwoju stworzonych przez dobrze funkcjonujące rodziny i niebezpieczeństwa, jakie stoją przed nimi w dzisiejszych czasach.

 

 

 

 

 

Publikacja, o znaczeniu informacyjno – profilaktyczno – pomocowym, adresowana jest do rodziców, nauczycieli i wychowawców szkół i placówek oświatowych. Zrealizowana została na zlecenie i ze środków MEN i jest odpowiedzią na zagrożenia pojawiające się ze strony grup psychomanipulacyjnych (sekt) i zgłaszane przez nauczycieli zapotrzebowanie na fachową wiedzę z tego zakresu. Dostarcza informacji niezbędnych w rozpoznawaniu pojawiających się zagrożeń oraz projektowaniu i realizowaniu działań zapobiegawczych.

Może być przydatna w podejmowaniu przez nauczycieli (w konsultacji ze specjalistami) wstępnych czynności pomocowych adresowanych do tych rodzin, które bezpośrednio zetknęły się z problemem psychomanipulacji, pomoże również dyrektorom szkół i placówek planować skuteczne działania profilaktyczne.

Kto na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
O Tarnowskich Górach
Reklama
Reklama
Czego brakuje na stronie?