17.03.2008 I Miedzy szkolny konkurs fotograficzny - WYSTAWA

I Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny odbył się dnia 17 marca 2008 roku w Wieloprofilowym Zespole Szkół w Tarnowskich Górach. Patronat nad uroczystością objęło Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Szkolne Stowarzyszenie Wyższej Użyteczności Publicznej „AGO”. Mecenasami artystycznymi, a jednocześnie członkami jury byli znani fotograficy: p. Brygida Melcer, p. Rita Dubas, p. Maria Kwiecińska oraz p. Witold Zaręba.

W konkursie wzięło udział 20 osób z 12 szkół z całego powiatu tarnogórskiego. Nagrodzeni uczniowie otrzymali bony pieniężne na zakup sprzętu fotograficznego. Ponadto zakład fotograficzny „FOTO MELCER” ufundował dodatkowe nagrody – kupony umożliwiające wywołanie zdjęć. Uczniowie wyróżnieni otrzymali statywy fotograficzne. Fotografie można było oglądać w bibliotece szkolnej do końca kwietnia.

I miejsce (nagroda w wysokości 300 zł) zajęła Dominika Ledwoń z Edukacyjnego Centrum Ubioru i Rzemiosła (Liceum Plastyczne).

II miejsce przypadło Iwo Nowakowi z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (nagroda w wysokości 200zł).

Natomiast nagrodę za zajęcie III miejsca otrzymała Gabriela Bazan z I Liceum Ogólnokształcącego im J. Słowackiego w Chorzowie.

Wśród uczniów wyróżnionych znaleźli się: Dawid Sobczyk z Gimnazjum w Brynku, Jakub Wicher z Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych w Tarnowskich Górach, a także Szymon Zmarlicki z Salezjańskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Atrakcyjną formą nagrody dla wszystkich uczestników jest również wystawa prac fotograficznych, która będzie miała miejsce w kawiarnio-galerii „Wiśniowy Sad”, w kwietniu 2008r.

Poza rozstrzygnięciem konkursu goście honorowi poprowadzili wykłady dotyczące fotografii. P. Maria Kwiecińska reprezentująca firmę „FOTO MELCER” przybliżyła młodzieży zagadnienia dotyczące fotografii cyfrowej oraz fotoksiążki, natomiast p. Rita Dubas mówiła o swojej pasji fotografowania, historii fotografii i odpowiednim kadrowaniu zdjęć.

Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów. Na konkurs przesłano 95 fotografii.