13.10.2008 Śląsk - mój dom WYSTAWA

PDFDrukujEmail

Kolejny raz w naszej szkole organizowany był konkurs fotograficzny. Ma on już rangę konkursu powiatowego. Bierze w nim co roku coraz więcej uczniów i cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Organizatorami konkursu są nauczyciele naszej szkoły i jednocześnie członkowie SZKOLNEGO STOWARZYSZENIA WYŻSZEJ UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ "AGO": pani dyrektor mgr Alicja Juziuk, pani mgr Marzena Królczyk, pani mgr Barbara Minkus i pan mgr Jakub Wełnowski.

 

 

 

W tym roku tematem konkursu był Śląsk. Jury w składzie: pan prof.. Werner Lubos, pan Krzysztof Miller, pani Rita Dubas, pani Brygida Melcer Kwiecińska, pani Maja Kwiecińska oraz pan Wojciech Pszoniak mieli za zadanie ocenić i wybrać 5 najlepszych prac spośród prawie 140 zdjęć nadesłanych przez 29 uczniów z 8 szkół. Każdy z jurorów przydzielał od jednego do pięciu punktów autorom zdjęć, które najlepiej odpowiadały tematowi konkursu, były niebanalne i oryginalne.

 

I miejsce zajął Maciej Przybyła z II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach i otrzymał aparat fotograficzny oraz ciekawe nagrody książkowe.

 

II miejsce przypadło Szymonowi Zmarlickiemu z Salezjańskiego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach, który za zdjęcie pt. „Spojrzenie na Śląsk” otrzymał profesjonalny statyw oraz torbę na aparat fotograficzny.

 

III miejsce zajęła Paulina Dyrgała z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Jury wysoko oceniło 4 jej zdjęcia, które były cyklem, opowieścią o Śląsku, o opuszczonych kopalniach.

 

Ponadto wyróżniono dwie prace.

 

Pracę Iwo Nowaka z Salezjańskiego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach zatytułowaną „Bo na Śląsku jest wesoło” oraz pracę Szymona Izaaka z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych. Wyróżnieni uczniowie otrzymali ciekawe nagrody książkowe.

 

Na zakończenie gość honorowy, scenarzysta, operator filmowy na stałe związany ze studiem „Wizual” w Tarnowskich Górach, a także świetny fotografik, pan Krzysztof Miller poprowadził prelekcję dotyczącą fotografii. W szkolnej auli zaprezentowano prace uczestników konkursu, a także prace pana Krzysztofa Millera, który udostępnił je aby, uświetnić wystawę. Ponadto mięliśmy okazję zobaczyć wspaniałe zdjęcia pana Wojciecha Pszoniaka i pana Romana Holewy. Wszystkie zdjęcia przedstawiały Śląsk: życie , prace zwykłych ludzi mieszkających na Śląsku.

 

Jako, że współorganizatorem konkursu była biblioteka szkolna, prace konkursowe można było ogladać w bibliotece do końca grudnia 2011 r.

Kto na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
O Tarnowskich Górach
Reklama
Reklama
Czego brakuje na stronie?