7.04.2009 Warsztaty informatyczne w bibliotece LINUX DLA SZKÓŁ

To już drugie spotkanie z wolontariuszami Fundacji Wolnego i Otwartego

Oprogramowania w Szkole (WIOO w Szkole) jakie zorganizował pan mgr Jakub Wełnowski. Dwaj młodzi, sympatyczni wolontariusze: Michał Wielgus i Leszek Godlewski, którzy na co dzień są uczniami II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach, 7 kwietnia poprowadzili ponad sześciogodzinne spotkanie dla uczniów klas technikum informatycznego i elektronicznego z zakresu administrowania i obsługi systemu Linux.

Na dwóch wykładach, jakie poprowadzili wolontariusze w auli szkolnej, można było dowiedzieć się co to jest wolne oprogramowanie, na czym polega jego idea i z jakimi licencjami i dystrybucjami oprogramowania mamy doczynienia. Po wykładach w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty komputerowe. Każdy mógł spróbować sił i zobaczyć jak prosta i ciekawa może być praca z Linuxem. Linux nie jest odpowiednikiem Windowsa, ale może być jego tańszym (często darmowym), ciekawym, a przede wszystkim otwartym na zmiany systemem operacyjnym. O tym właśnie mówili wolontariusze. W bibliotece szkolnej można korzystać z komputerów na których na stałę jest zainstalowany system Linux, można również pożyczyć fachową literaturę dotycząca tematu oraz płyty instalacyjne z różnymi dystrybucjami Linuxa.

Więcej informacji o AKCJI WIOO W SZKOLE znaleźć można na stronie Fundacji.