Awans zawodowy nauczycieli

Drodzy Państwo

Aby ułatwić Wam dotarcie do najpotrzebniejszej informacji dotyczącej szeroko rozumianego awansu zawodowego nauczycieli, będziemy starali się umieszczać na tej stronie teksty, odnośniki do stron, a także recenzje książek obecnie znajdujących się w naszej bibliotece szkolnej. Wszystko po to aby przejść przez awans zawodowy w łatwy i przyjemny sposób.
Jeśli nie znaleźliście Państwo odpowiedniej informacji prosimy o kontakt z nami.
Piszcie również wtedy, kiedy skorzystacie z naszych porad. Jest to dla nas znak, że serwis nie powstał na darmo.

Przed przystąpieniem do pisania planu awansu zawodowego należy zapoznać się z takimi stronami

Dokumenty, z którymi trzeba się zapoznać

1. Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty

2. Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela

3. Ustawa z dnia 23 sierpnia 2007 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela

4. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 1 grudnia 2004 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli wraz z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 listopada 2007 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli

5. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.

DODATKOWE

1. Ustawa z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach

2. 100 pytań dla nauczyciela kontaktowego ubiegającego się o stopień nauczyciela mianowanego

3. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudniać nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli

4. Rozporządzenie Ministra Edukacji i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach

Jeśli są Państwo zainteresowani dokumentacją dla nauczyciela kontraktowego ubiegającego się o stopień nauczyciela mianowanego dla bibliotekarza (sprawozdanie z awansu zawodowego, plan rozwoju zawodowego) proszę pisać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .