1.12.2011 - 30.05.2012 Promowanie czytelnictwa

Kolejny raz biblioteka szkolna nawiązała kontakt z wydawnictwami, księgarniami internetowymi oraz drukarniami w celu pozyskania nieodpłatnie książek, czasopism oraz materiałów promocyjnych (plakatów, zakładek, itp.). Na nasz apel odpowiedziało aż 14 wydawnictw. Otrzymaliśmy ogółem 150 książek o wartości ok 4000 zł. Dziękujemy za zaufanie i hojność.

Dwa lata temu dzięki pomocy sponsorów, których było ponad 30 udało się pozyskać ponad 1500 książek o wartości ponad 30 tys. zł. Większość książek wzbogaciło księgozbiór biblioteki, niektóre z nich (ponad 500) trafiło do uczniów jako nagrody książkowe w różnych konkursach i za inne osiągnięcia.
Nowości jakie nadesłały w tym roku wydawnictwa można już wypożyczać w bibliotece, o niektórych piszemy na stronie.  Pytajcie o nie podczas odwiedzin w bibliotece. Wszystkim naszym darczyńcom ogromnie dziękujemy, a naszych czytelników odsyłamy do zapoznania się z ofertą wydawnictw, która umieszczona jest w zakładce WYDAWNICTWA