Nasze skarby

PDFDrukujEmail

W bibliotece szkolnej znajdziecie kilka ciekawych książek z autografami autorów oraz książki bardzo trudne do kupienia tzw "białe kruki"

OTO ONE:

 

Tekturowy samolot składa się ze szkiców, esejów i małych próz, które Stasiuk opublikował w latach 90. w różnych pismach. Samolot nie przypomina podsumowania czy zbioru tekstów z danego czasu: czyta się go jednym tchem, idąc od obszernego eseju do kilkuzdaniowego zapisu, od motywu transgresji i rozważań o czasie do wizyty w berlińskim muzeum czy myśli o Zygmuncie Haupcie. Jest zatem Tekturowy samolot wyprawą w świat współczesnej kultury, jej obrzeży i osobliwości, jej widm i masowych wytworów. Ironiczny narrator nie usiłuje jej stawić czoła, nie feruje wyroków i nie ocenia zbyt łatwo. Stojąc z boku, przypatruje się tylko i polega na swojej wyobraźni. Książka z autografem autora.

 

 


Kolejny skarb w naszym szkolnym księgozbiorze to
"Mowa na uroczystość przekazania w imieniu Jego Królewskiego Majestatu Stanisława Augusta Króla Polski popiersia Heweliusza...dnia 3 listopada 1970 r." W książce przedstawiono faksymile (fotokopię oryginału) tego dokumentu. To trzeba zobaczyć. Wszystkim miłośnikom starych książek oraz historii polecamy tę pozycję. Książkę otrzymaliśmy w darze od Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego, za co serdecznie dziękujemy.

Kto na stronie?
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
O Tarnowskich Górach
Reklama
Reklama
Czego brakuje na stronie?